اخبار و مقالات سوپر لایف

خصوصیات برد کنترل درب اتوماتیک
مبینا سرمدی

خصوصیات برد کنترل درب اتوماتیک

در اواسط قرن بیستم، کنترل کننده درب اتوماتیک برای اهداف ساختمانی رشد کرده و به طور فزاینده ای ترویج شده است. در واقع، امروزه در بسیاری از کشورها از آن ها استفاده می شود و در نتیجه آن، در ها به طور خودکار باز و بسته می شوند. این درب ها به عنوان ورودی های پذیرایی و فراگیر در مواد غذایی، رستوران ها، پارکینگ و گاراژ استفاده می شوند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با خصوصیات برد کنترل درب اتوماتیک آشنا کنیم.

هسته اصلی درب اتوماتیک سیستم برد کنترل آن است

اصل اساسی برد در برقی استفاده از PLC برای خروجی سیگنال دیجیتال و سیگنال آنالوگ به اینورتر برای تغییر فرکانس نیروی کار و فرمان موتور محرک، تبدیل فرکانس موتور محرک، تغییر جهت عملکرد، درایو درب اتوماتیک برای تحقق باز شدن درب و عملیات بستن با سرعت های مختلف هنگامی که دستگاه دریافت سیگنال درب اتوماتیک تشخیص می دهد که آیا یک شخص یا یک شی رد شده است، درب می تواند به طور خودکار باز و بسته شود تا عملکرد شخصی که به درب می آید و شخصی که در را می بندد، مشخص شود.

مطالب پیشنهادی سوپرلایف: تعمیر برد در برقی در 10 دقیقه

خصوصیات برد در برقی

برد درب برقی دارای خصوصیات و ویژگی هایی می باشد که در این بخش از مقاله به آنها می پردازیم:

1.کار با ولتاژ 20 ولت AC یا 24 ولت DC

2.برد حرفه ای درایو موتور برای کنترل موتور DC دنده ای

3.الگوریتم هوشمند در مورد انسداد

4.شمارنده حالت استفاده شده و دمو

5.رابط کاربری مفید و پارامتر های آسان

6.باتری پشتیبانی

خصوصیات برد کنترل درب اتوماتیک

نحوه عملکرد یک برد در برقی

برد در برقی به سادگی یک وسیله برقی است که می تواند پس از دریافت سیگنال از یک سیستم برد کنترل دسترسی، درب را باز یا بسته کند. پس از ارائه اعتبار دسترسی مجاز، درب به طور خودکار باز می شود (و بر اساس یک بازه زمانی از پیش تعیین شده، معمولاً 5-10 ثانیه باز می ماند) و سپس به طور خودکار بسته می شود. هنگام خروج، فرد به سادگی دست خود را روی دکمه خروج بدون لمسی که در کنار در قرار دارد تکان می دهد، که دوباره به طور خودکار در را باز می کند. در بازکن های اتوماتیک دارای ویژگی ایمنی داخلی برای تشخیص انسداد در مسیر باز یا بسته شدن درب هستند. هنگامی که انسدادی تشخیص داده می شود، سنسور تعبیه شده از ادامه کار درب بازکن خودکار جلوگیری می کند تا از آسیب رساندن به افراد ایستاده در مسیر درب جلوگیری کند.

چگونه یک درب بازکن اتوماتیک با یک سیستم برد کنترل کار می کند؟

برای این که یک درب بازکن برقی با سیستم کنترل دسترسی کار کند، باید دارای کنترل های داخلی باشد تا اقدامات را به ترتیب مناسب ترتیب دهد. یک ادغام معمولی بین یک درب بازکن اتوماتیک و یک سیستم کنترل دسترسی به صورت زیر عمل می کند:

1.یک کارمند یا مستاجر یک اعتبار دسترسی (به عنوان مثال، کارت مجاورت یا اعتبار گوشی هوشمند، یا ریموت کنترل از راه دور) را به یک درب خوان، که به یک واحد کنترل دسترسی (ACU) متصل است، ارائه می دهد. ACU کنترل پنل اصلی است که همه خوانندگان به آن متصل هستند و همچنین اعتبار دسترسی را در پایگاه داده برای اعطای دسترسی تأیید می کند.

2.هنگامی که ACU اعتبار را تأیید کرد، ACU سیگنالی را به درب بازکن خودکار ارسال می کند تا قفل دستگاه قفل درب را باز کند (معمولاً یک ضربه الکتریکی یا قفل الکترومغناطیسی).

3.پس از باز شدن قفل درب، درب بازکن اتوماتیک اقدام به بازکردن درب می کند و پس از یک دوره زمانی از پیش تعیین شده، معمولاً 5-10 ثانیه، آن را می بندد.

آیا در حال مجهز کردن درب پارکینگ خود به سیستم کنترل دسترسی هستید؟

1.متخصصان مجرب را بیاورید: این پروژه به تلاش هماهنگ بین یک قفل ساز، برق کار و ارائه دهنده سیستم کنترل دسترسی نیاز دارد. با این حال، ارائه دهنده کنترل دسترسی باید بتواند پروژه را برای شما مدیریت کند.

2.میزان فضای موجود بین سقف و چارچوب در را بررسی کنید: برای نصب برد در برقی به حداقل شش اینچ فاصله بین سقف و چارچوب در نیاز دارید. اگر فضای کافی وجود ندارد، گزینه های دیگری وجود دارد که شرکت انتخابی شما می تواند ارائه دهد.

3.درب بازکن با اندازه مناسب را انتخاب کنید: درب بازکن خودکاری را انتخاب کنید که متناسب با عرض در باشد. برای توصیه ها به شرکت انتخابی خود مراجعه کنید.

4.منبع برق و ولتاژ مورد نیاز را بررسی کنید: درب بازکن های اتوماتیک معمولاً به یک منبع برق مستقیم 120 ولت نیاز دارند که باید توسط یک برق کار سیم کشی شود. در حالت ایده ‌آل، سیم‌ های برق در داخل دیوار ها و چارچوب در ها پنهان شده و آشکار نمی‌ شوند.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله آشنایی با برد در برقی پارکینگ را نیز مطالعه کنید.

خصوصیات برد کنترل درب اتوماتیک

سنسور چگونه به کمک برد کنترلی درب اتوماتیک را باز می کند؟

هنگامی که یک حسگر تشخیص داد که شخصی باید وارد ساختمان شود، سپس سیگنالی را به مکانیسم باز کردن درب می فرستد. مکانیزم باز شدن درب توسط یک موتور الکتریکی کار می کند که با توجه به نوع درب شما درب را باز می کند. انواع درب اتوماتیک عبارتند از:

1.درب ‌های برقی کشویی: ایده ‌آل برای ترافیک دو طرفه، درب ‌های کشویی اتوماتیک ممکن است از مسیر های بالای سر آویزان شوند یا به همراه ریل‌ ها و غلتک ‌ها نصب شوند.

2.درب های برقی لولایی: ایده آل برای ترافیک یک طرفه، درب های لولایی اتوماتیک به داخل یا خارج باز می شوند.

3.درب‌ های برقی تاشو: ایده‌آل برای ورودی‌ های کوچک که در آن فضا نگران‌کننده است، درب ‌های تاشو خودکار روی خود جمع می ‌شوند تا یک راهرو ایجاد کنند.

4.درب های برقی گردان: ایده آل برای مناطق پر تردد، درب های گردان اتوماتیک امکان خروج و ورود همزمان را فراهم می کنند.

درب مناسب برای ساختمان شما به نوع تردد عابران پیاده در ملک شما و فضای موجود بستگی دارد.

هزینه برد کنترل درب اتوماتیک چقدر است؟

شما نمی توانید انتظار داشته باشید که مبلغ مشخصی برای همه انواع برد های کنترل درب اتوماتیک بپردازید. هزینه برد در برقی بر اساس پارامتر های مختلف، متفاوت است.

ما در این مقاله قصد داشتیم تا خصوصیات برد کنترل درب اتوماتیک را برای شما شرح دهیم. لازم به ذکر است که برد در برقی سوپر لایف  دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. شما می توانید با اسکن بارکد موجود بر روی بسته بندی کالا وارد سایت متین گذر شده و اطلاعات را وارد کرده و از خدمات پس از فروش بهره مند شوید.  همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات این مجموعه و نحوه خرید محصولات برد درب برقی و یا هر محصول دیگر می توانید فروشگاه آنلاین سوپرلایف را مشاهده کنید.

Print
389 رتبه بندی این مطلب:
3.0
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

تماس با سوپر لایف

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت متین گذر محفوظ است. ۱۴۰۰ ©Copyright