اخبار و مقالات سوپر لایف

نحوه تنظیم کردن برد در برقی پارکینگ
بی پروا

نحوه تنظیم کردن برد در برقی پارکینگ

نحوه تنظیم کردن برد در برقی پارکینگ

اگر شما یکی از افرادی هستید که بطور روزانه با ریموت کنترل و درب اتوماتیک پارکینگ برخورد داشته باشند، حتما با مشکلاتی مثل باز و بسته شدن در یا مشکلاتی که در برد در برقی پارکینگ  بوجود می آید، روبرو شده‌اید. در بسیاری از موارد برای درست کار کردن در برقی پارکینگ نیاز به تنظیم برد و درست کار کردن با ریموت کنترل است.در این مقاله قصد داریم تا نحوه تنظیم کردن برد در برقی پارکینگ را به طور کامل و جامع توضیح دهیم.

برد در برقی پارکینگ چیست؟

قبل از بیان نحوه تنظیم کردن برد در برقی پارکینگ، بهتر است با این قسمت یک آشنایی کلی داشته باشیم و بخش‌های مختلف آن را بررسی کنیم. این وسیله‌ در درب‌های اتوماتیک، نقش مهمی هنگام باز یا بسته شدن در دارد.

در واقع به کمک‌ این قطعه درب برقی در زمان صحیحی باز یا بسته خواهد شد. برد در   برقی پارکینگ در تمام درب‌ها وجود دارد اما محل و جایگاه آن در هر درب در یک قسمت واقع شده است.

جایگاه برد در درب‌های مختلف

در انواعی از درهای برقی ، برد در برقی در جایگاه‌های متفاوتی قرار گرفته است. مثلا اگر درب برقی به شکل لولایی باشد، برد از آن جدا خواهد بود و بر روی بخش اصلی قرار ندارد. اما در صورتی که درب ریلی باشد، محل قرارگیری برد دقیقا روی آن و متصل به آن است.

 

نحوه تنظیم کردن برد درب برقی پارکینگ

 

ویژگی‌های برد در برقی پارکینگ

۱- این نوع برد‌ها قابلیت خوبی برای کنترل حرکت در دارند. به این صورت که با چند سرعت مختلف می‌توان در را حرکت داد. مثلا یکبار با سرعت کند، یکبار با سرعت تند و ... .  

۲-  یکی دیگر از امکانات جالب برد در برقی سوپرلایف ، این است که می‌توان با تنظیمات خاصی برد را روی حالت خاصی قرار داد و آن تنظیم را بست.

۳-  روی این نوع بردها تنظیماتی قرار داده شده است که به کمک آن می‌توان برد را روی حالت چشمی قرار داد و برای امنیت بهتر فلاش را نیز روشن کرد. برای استفاده بهینه می‌توان برد را روی این حالت قفل کرد.

علاوه بر این، روش‌های مختلف دیگری نیز برای کنترل و استفاده بهتر از در اتوماتیک وجود دارد که طریقه کنترل آنها روی برد قرار گرفته است.

موارد نیاز به تعمیر برد

گاهی اوقات مسائلی پیش می‌آیند که نیاز است فورا برد در برقی پارکینگ را تعمیر کرد. بهتر است در صورتی که مشکلی را  در برد در برقی پارکنیگ مشاهده کردید، با یک مرکز تعمیر تخصصی تماس بگیرید و یا از آنها مشاوره بخواهید. وبسایت سوپرلایف می‌تواند اطلاعات خوبی را در رابطه با تعمیرات برد و مشکلات آن در اختیار کاربران قرار دهد.

اما موارد و مشکلاتی که ممکن است در درب برقی پارکینگ ایجاد شود، شامل زیر است :

1-  گاهی ممکن است هنگام کار کردن با ریموت کنترل، در اتوماتیک حرکتی نداشته باشد و یا باز و بسته نشود. این نشانه‌ای از وجود مشکل در برد است که باید بررسی شود.

 2- اگر برق برای مدتی قطع یا وصل شود، این تغییر در جریان برق می‌تواند دلیل آسیبی برای کارکرد برد در برقی پارکینگ باشد.

3- اگر بوسیله ریموت قصد جابجایی در یا عمل دیگری را داشتید ولی آنها کار نکردند، باید کارکرد برد درب بررسی شود و مشکل آن حل شود. همچنین در صورتی که چشمی درب پارکینگ نیز فعال نشود، می‌توان احتمال مشکل آن را ناشی از خرابی برد دانست.

 

نحوه تنظیم کردن برد درب برقی پارکینگ

 

نحوه تنظیم کردن برد در برقی پارکینگ

برای اینکه بتوانید راحت ‌تر با نحوه تنظیم کردن برد در برقی پارکینگ آشنا شوید، بهتر است بدانید که متناسب با هر در برقی چگونه این تنظیم را انجام دهید. پیش‌تر گفتیم که محل قرارگیری برد در درهای مختلف متفاوت است. این موضوع در رابطه با نحوه تنظیم برد نیز صدق می‌کند. در این قسمت نوع در و روش تنظیم هر کدام مطرح خواهدشد.

1- درب‌هایی که به یک جهت باز می‌شوند: برای اینگونه درها که تنها به یک سو می‌توانند باز شوند بهتر است نحوه تنظیم کردن برد در برقی پارکینگ از طریق قفل برقی انجام شود. این روش تنظیم برد  برای درب یک سمته سبب می‌شود تا حدود باز شدن در تعیین شود و فراتر از حد مجاز خود باز نشود.

2- برخی از درب‌ها به دو سو باز می شوند که به آنها دو لنگه نیز می‌گویند. معمولا برای اینکه بتوان برد اینگونه در‌ها را تنظیم کرد، از نوعی جک استفاده می‌شود که این جک‌ها خود انواع مختلفی دارند.

3- نوع دیگری از درب‌های اتوماتیک هستند که به شکل زیر سطحی باز یا بسته می‌شوند.

4- باید توجه شود که این مورد مانند مورد قبلی نیست اما نحوه تنظیم کردن برد درب برقی پارکینگ آن باز هم از طریق جک‌ها صورت می‌گیرد.‌

5- درب اتوماتیکی که به صورت لولایی باز یا بسته می‌شود: تنظیم برد این درب‌ها نیز از طریق جک‌های مکانیکی و انواع دیگر آن صورت می‌گیرد.

پیشنهاد برای مطالعه:

نحوه عیب یابی و تعمیر برد در برقی

تنظیم برد جک پارکینگ

حرف F را پیدا کنید و با فشار روی آن وارد صفحه منو شوید. اگر می‌خواهید بین انتخاب‌ها و آیکون‌ها جابجا شوید، می‌توانید مجددا از حرف F استفاده کنید.

1- ایکون  LO : تنظیم کردن عملکرد در برد

2- آیکون E : باز کردن جک بوسیله ریموت

3- آیکون A : باز شدن با کنترل و بسته شدن خودکار

4- آیکون S : باز شدن با ریموت و بسته شدن  خودکار پس از طی زمان

5- آیکون B : باز و بسته شدن رله

6- آیکون C : با فشار روی این آیکون درب باز می‌شود و حرکت می‌کند.

7- آیکون‌های EP , AP , SP : پس از درنگ، عملکرد A,S,E را خواهد داشت.

8- آیکون  CD : زمان باز و بسته شدن  ( مثلا می‌تواند یک دقیقه تنظیم شود)

9- آیکون F1 : قدرت اولین موتور ( بین یک تا پنجاه)

10- آیکون F2 : قدرت دومین موتور ( بین یک تا پنجاه قابل تنظیم )

11- آیکون EL : زمانبندی موتور

12- آیکون  PA : زمان بسته شدن در اتوماتیک

13- آیکون  LN  : خروج

از آنجایی که مسائل مربوط به تعمیر و تنظیم کردن برد در برقی پارکینگ، کاملا تخصصی هستند کمک گرفتن از یک مشاور و یک مرجع مطمئن برای تنظیم برد و محصولات مشابه آن لازم و ضروری است. با مراجعه به سایت سوپرلایف می توانید مشاوره لازم را برای حل مشکل خود بدست آورید.

Print
20 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

تماس با سوپر لایف

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت متین گذر محفوظ است. ۱۴۰۰ ©Copyright

  • بازگشت به بالا