اخبار و مقالات سوپر لایف

چرا ریموت در برقی بلوتوثی را انتخاب نکنیم؟
میلاد یافتیان

چرا ریموت در برقی بلوتوثی را انتخاب نکنیم؟

چرا ریموت در برقی بلوتوثی را انتخاب نکنیم؟

در حال حاضر بسیاری از درب های ورودی موجود در مجتمع ها، آپارتمان ها، خانه های ویلایی و ..‌. از تکنولوژی ریموت استفاده می کنند. ما در این مقاله می خواهیم در رابطه با ریموت در برقی بلوتوثی صحبت کنیم. ریموت ها باعث سهولت بخشیدن و سرعت بخشیدن به کار ما می شود.

هم چنین در رابطه با معایب و مزایا و مفهوم این ریموت ها مطالبی را بیان کنیم.

ریموت در برقی بلوتوثی - انواع ریموت در

ریموت های بلوتوثی چیست؟

این نوع از ریموت ها یکی از ده ها مدل ریموتی است که در درب های ورودی استفاده می شوند.

می توان این نمونه از ریموت ها را از پرطرفدارترین مدل در نظر گرفت. شما به راحتی می توانید آن ها را بدون دفترچه راهنما یا رسیور تعریف کنید.

با داشتن ریموت بلوتوثی می توان کد ریموت قبلی خود را بر روی ریموت جدید به راحتی کپی کرد. برای این که کد مورد نظر را روی ریموت بلوتوثی کپی کنید باید ریموت خود را خام کنید.

در رابطه با خام کردن ریموت درب برقی بلوتوثی  باید دکمه های A و B را به صورت همزمان نگه دارید تا چراغ موجود بر روی ریموت شروع به چشمک زدن کند.

حال باید دکمه B را رها کنید و دکمه A را  همچنان نگه دارید. سپس دکمه B را سه بار پیاپی فشار بدهید و مجددا آن را رها کنید.

اگر LED مورد نظر دوباره شروع به چشمک زدن کرد در نتیجه ریموت درب برقی بلوتوثی شما خام شده است و می توانید کد مورد نظر را بر روی آن کپی کنید. تهیه این ریموت ها از مجموعه  سوپرلایف به راحتی امکان پذیر است.

معایب ریموت های بلوتوثی

در حال حاضر در رابطه با ریموت های بلوتوثی حرف و حدیث های زیادی وجود دارد که آیا ریموت در برقی بلوتوثی بخریم یا نه؟ ریموت های بلوتوثی امکان دزدیده شدن و گم شدن شان بسیار بالا است.

زیرا این ریموت ها دارای ابعاد بسیار کوچکی می باشند. البته ابعاد کوچک این ریموت ها نیز باعث سهولت در استفاده نیز می شوند و به راحتی در جیب جا می شوند.

پس از این که ریموت بلوتوثی گم شود یا اینکه دزیده شود، امنیت محله یا مجتمع به خطر می افتد زیرا با فشردن یک دکمه به راحتی درب باز و بسته می شود.

پس از گم شدن ریموت بلوتوثی باید هرچه سریع تر آن را از مدار اصلی خود خارج کرد. برای این کار باید کدی را که در فروشگاه به شما داده اند را یادداشت کرده باشید.

در زمان خرید ریموت برقی بلوتوثی فروشنده به شما خواهد گفت که ریموت مربوطه از کدام ریموت اصلی کد گرفته است و کد آن را به شما می دهند.

شما باید آن کد را یادداشت کنید تا در هنگام سرقت ریموت بتوانید ریموت مورد نظر را از مدار اصلی خارج کنید.

اگر نتوانستید کد اصلی را به یاد بیاورید و آن را یادداشت نکرده بودید باید تمامی ریموت های اصلی را از مدار خارج کنید یا این که برای پیشگیری، یک ریموت کنترل اصلی و شرکتی را بخرید.

قیمت این نوع ریموت ها کمی گران تر می باشد ولی امنیت بسیار بالاتری نسبت به ریموت های بلوتوثی دارند. مجموعه سوپرلایف ارائه دهنده ی ریموت کنترل اصلی می باشد که می توانید اقدام به خریداری این ریموت ها از این فروشگاه کنید.

پیشنهاد مجموعه سوپرلایف ریموت در برقی دو کاناله سوپرلایف است که با توجه به قدرت باطری و شرایط جوی دارای برد بین 30 تا 60 متر است و عمل می کند.

چگونه ریموت های بلوتوثی مناسبی را خریداری کنیم؟

قبل از اینکه یک ریموت درب برقی بلوتوثی را خریداری کنید باید به نکاتی توجه داشته باشید که ما آن ها را برایتان گوش زد می کنیم.

ریموت ها دارای دو دسته بندی زیر می باشند.

پیشنهاد برای مطالعه:

مشخصات قیمت و خرید ریموت در برقی

1- ریموت های دارای فرکانس 433 هرتز

اگر رسیور شما فرکانس 433 هرتز را داشت باید از این ریموت های برقی بلوتوثی استفاده کنید تا در زمان کد دهی و تعریف آن کارتان راحت تر باشد.

ریموت در برقی بلوتوثی - کد ریموت در برقی

2- ریموت ها دارای فرکانس 315 هرتز

اگر رسیور مورد نظر شما دارای این چنین فرکانسی باشد باید از این ریموت ها استفاده کنید تا در زمان تعریف آن به مشکل برنخورید.

حال سوالی که پیش می آید این است که چگونه از فرکانس ریموت در برقی خود باخبر شویم. برای این که فرکانس ریموت را بفهمید دو راه وجود دارد.

اولین راه این است که یک دستگاه فرکانس متر داشته باشید و با استفاده از آن از فرکانس ریموت خود با خبر شوید. در راه دوم شما می توانید قاب پشتی ریموت را برداشته و عدد نوشته شده روی کریستال را که قطعه ای برجسته و از جنس استیل می باشد را بخوانید.

یکی از مسائلی که بعد از خرید و برای ست کردن ریموت ها بسیار مهم می باشد ، پاک کردن ریموت ها از حافظه جک است. با پاک کردن اطلاعات ریموت های قبلی از حافظه ی جک شرایط برای ست کردن اطلاعات ریموت های فعلی بر روی حافظه جک مهیا می شود.

برای پاک کردن تمامی اطلاعات باید به سراغ رسیور خود بروید و سپس دکمه learn که بر روی رسیور است را فشار دهید و حدود ده ثانیه این دکمه را نگه دارید.

در حال حاضر تمامی اطلاعات ریموت قبلی از روی حافظه جک شما پاک شده است و شرایط برای ست کردن ریموت جدید مهیا می شود.

سخن نهایی

ریموت ها در حال تبدیل شدن به یک نیاز اساسی در جلوی درب ورودی هر پارکینگ و یا مجتمع و ... می شوند. ریموت در برقی بلوتوثی ریموتی است که به راحتی کد دهی می شود ولی مشکلی که دارد امنیت پایین آن می باشد.

همین امنیت پایین از دلایلی است که نباید این نمونه از ریموت در برقی ها را خرید. ریموت بلوتوث برقی از لحاظ اندازه، بسیار کوچک هستند که این کوچکی سبب می شود تا به راحتی از آن استفاده شود.

از طرفی همین اندازه ی کوچک ممکن است باعث شود تا به راحتی گم شود ، دزدیده شود و بتوان کد آن را کپی برداری کرد.

مجموعه سوپرلایف با سال ها تجربه در زمینه ی ارائه ی انواع جک های درب، می تواند در این زمینه به شما کمک کند و پاسخگوی شما باشد.

 

Print
22 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

تماس با سوپر لایف

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت متین گذر محفوظ است. ۱۴۰۰ ©Copyright

  • بازگشت به بالا