اخبار و مقالات سوپر لایف

مشکل کندی درب برقی را چگونه برطرف کنیم؟

مشکل کندی درب برقی را چگونه برطرف کنیم؟

نصب درب اتوماتیک در ورودی ساختمان، نه تنها نمای بیرونی خانه شما را مجلل می کند و به آن ظرافت و زیبایی می بخشد بلکه امنیت بیشتری را نیز برای ملک شما به ارمغان می آورد و از ورود های ناخواسته جلوگیری می کند.

اما ممکن است که به تازگی متوجه شده باشید، درب اتوماتیک شما با سرعتی که انتظار می رود، حرکت نمی کند و کند شده است. در این مقاله به راهکار هایی که می توانید جهت مقابله با کندی درب برقی انجام دهید، اشاره شده است.

چک کردن باتری های در برقی

اگر سیستم درب برقی شما با باتری کار می کند، ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید. باتری باید با حدود ولتاژ 13.8 ولت در حالت شارژ کامل باشد و در حالت بار کم تر از 1 ولت، افت ولتاژ داشته باشد.

باتری هایی که ولتاژ کم تری دارند، در صورتی که در حالت شارژ کامل نباشند، منجر به عملکرد کند در اتوماتیک می شوند.

توصیه می شود باتری جک برقی خود را در فواصل منظم تعویض نمایید. در اختیار داشتن باتری پشتیبان می تواند به حل سریع این موضوع کمک کند.

چک کردن باتری های در برقی

چک کردن لولا ها

در طول زمان ممکن است لولا ها عملکردی که در شروع کار داشته اند را دیگر نتوانند ارائه دهند. عوامل متعددی مثل خوردگی و کهنگی لولا ها می توانند مسبب این اتفاق باشند. در صورتی که در برقی شما به کندی باز یا بسته می شود، همه لولا ها را به خوبی روغن کاری کنید تا مطمئن شوید مشکلی از این بابت وجود ندارد. به خاطر داشته باشید که به دلیل مسائل ایمنی در های اتوماتیک نمی توانند با سرعت بیشتر از 0.3 متر بر ثانیه حرکت کنند.

کندی درب اتوماتیک کشویی

در مورد درب برقی کشویی در صورتی که شاهد کند شدن حرکت در هستید، عوامل مختلفی می توانند تاثیر گذار باشند که شاید بهتر باشد، آن ها را بررسی کنید.

شایع ترین دلیل این امر به وجود آمدن ناهمواری در زمین در محل تعبیه شده جهت نصب در برقی می باشد. ممکن است با گذر زمان ریشه های درختان در محل نصب در رشد کرده باشند یا حرکت های زمین موجب ایجاد نقاط بلندی در زیر محل نصب درب شده باشد. در این صورت درب در حین حرکت روی زمین ساییده شده و این امر منجر به کند شدن سرعت باز یا بسته شدن آن می شود. هم چنین ممکن است پیچ های نگهدارنده شل شده یا آسیب هایی به چرخ دنده ها وارد شده باشد.

راه حل این است که ارتفاع درب را کمی از زمین بالا تر برده و مطمئن شوید که همه پیچ های نگهدارنده به خوبی سفت شده باشند.

از روغن کاری درب برقی غافل نشوید!

توصیه می شود هر شش ماه یک بار قطعات درب اتوماتیک خود را روغن کاری کنید. اگرچه در صورتی که قادر باشید این کار را در بازه های زمانی کوتاه تر نیز انجام دهید، شاهد نتایج مطلوب تری در عملکرد درب برقی خواهید بود. روغن کاری در اتوماتیک از آن جهت مهم است که این کار باعث افزایش سرعت باز یا بسته شدن درب شده و در عین حال احتمال سایش درب و خوردگی لولا ها را نیز کاهش می دهد.

بنابراین روغن کاری، ترفند ساده ای است که می تواند تفاوت های بزرگی را ایجاد کند. قطعات زیادی نیز وجود ندارند که نیاز به روغن کاری داشته باشند، پس انجام آن به اندازه کافی آسان است. فقط زنجیر، قرقره یا چرخ دنده، لولا ها و پیچ ها را بررسی کنید و هر چند ماه یکبار ماده ای روان کننده به آن ها بیفزایید تا روان و کارآمد کار کنند.

استفاده از موتور با سرعت بالا

استفاده از موتور با سرعت بالا

موتور های با سرعت بالا که نسبتاً به روزتر هستند و جدیداً به بازار عرضه شده اند، می توانند کارایی درب اتوماتیک شما را به میزان قابل توهی بهبود ببخشند و باز یا بسته شدن درب برقی را سریع تر کنند. اگر باز یا بسته شدن درب شما بیش از حد طول بکشد، نه تنها آزار دهنده است بلکه می تواند باعث بروز مسائل امنیتی نیز بشود. چرا که هرچه مدت زمان طولانی تری صرف باز یا بسته شدن درب شود، فضای خصوصی ملک شما نیز بیشتر در معرض دید قرار می گیرد و این از حریم خصوصی خانه شما می کاهد.

در صورتی که موارد یاد شده را تماماً رعایت کردید و هنوز درب اتوماتیک شما در باز یا بسته شدن، سرعت مطلوبی ندارد، شاید بهتر باشد تا از یک متخصص یا پشتیبانی شرکت سازنده در جهت رفع عیب کمک بخواهید. انجام این کار را به هیچ وجه به تعویق نیندازید چرا که ممکن است، آسیب های بیشتری نیز به بار آمده و شما را متحمل هزینه بیشتری کند.

 

در این مقاله سعی کردیم تا مشکل کندی در برقی و راه حل های آن ر برای شما شرح دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با متخصصان و مشاوران ماهر ما در این حوزه ارتباط بگیرید و از راهنمایی آن ها بهره مند گردید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات این مجموعه و نحوه خرید هر یک می توانید فروشگاه آنلاین سوپرلایف را مشاهده کنید.

Print
399 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

تماس با سوپر لایف

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت متین گذر محفوظ است. ۱۴۰۰ ©Copyright