اخبار و مقالات سوپر لایف

دلیل باز و بسته نشدن درب اتوماتیک
بی پروا

دلیل باز و بسته نشدن درب اتوماتیک

چرا درب اتوماتیک باز و بسته نمی شود؟

در دنیای امروز، یکی از کارآمدترین فناوری­های مدرن، استفاده از درب­ های اتوماتیک پارکینگ می­باشد. این درب­ها با کمک نیروی برق باز و بسته می­شوند و دارای تکنولوژی و طراحی پیشرفته خاص خود هستند. این درب اتوماتیک ممکن است گاهی در شرایطی، دچار اختلال شود و در باز و بسته شدن آن خطایی رخ دهد. دلایل زیاد و متنوعی وجود دارد که می­تواند به ایجاد اختلال در باز و بسته شدن درب های اتوماتیک منجر شود.

در این شرایط می­توان درب را بررسی و دلیل باز و بسته نشدن درب اتوماتیک را پیدا کرد و نسبت به تعمیر آن اقدام نمود تا دوباره قابل استفاده شود. در ادامه این مقاله به چند مورد می­پردازیم که طی آن ممکن است باز و بسته شدن درب اتوماتیک دچار اختلال شود، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

انواع دلیل باز و بسته نشدن در اتوماتیک

شما می توانید در زیر با انواع دلایل باز و بسته نشدن درب اتوماتیک آشنا شوید.

 

دلیل باز و بسته نشدن درب اتوماتیک

 

ضربه زدن درب پارکینگ حین حرکت

در شرایطی ممکن است در حین استفاده از در اتوماتیک متوجه شوید که درب هنگام بسته شدن ضربه می­زند. مدارهای فرمان به کار رفته در درب پارکینگ به نحوی طراحی شده اند که دو سرعته هستند و در انتها حرکت ترمز می­کنند.

پس اگر متوجه­ ضربه زدن درب پارکینگ در حین باز و بسته شدن آن شدید، باید بدانید که به احتمال زیاد مشکل از لولای درب می­باشد که باعث شده حرکت درب های اتوماتیک از حالت معیار و استاندارد خود خارج شود.

روشن ماندن موتور بعد از باز شدن درب اتوماتیک

روشن ماندن موتور بعد از باز شدن درب به این صورت رخ می­دهد که پس از اینکه درب اتوماتیک پارکینگ به صورت کامل باز شود، موتور فرمان همچنان در حال کار کردن باشد و از طرف دیگر برق موتور قطع نشده باشد.

این مشکل معمولا به علت فعال نشدن مگنت در بخش انتهایی ریل به وجود می­آید. به عنوان مثال ممکن است مگنت­ها روی ریل در جای اصلی خود قرار نداشته باشند.

برای رفع این مشکل ابتدا باید بررسی کنید که آیا اول و آخر دنده شانه دقیقا بر درب مگنا متصل شده است یا خیر. همچنین باید از محل مگنت بر روی ریل اطمینان یابید که حتما در محل اصلی خود قرار گرفته باشد.

نیمه ماندن در اتوماتیک پارکینگ

گاهی می­بینیم که درب پارکینگ در هنگام باز و بسته شدن، به حالت نیمه باز قرار می­گیرند و مسیر خود را کامل طی نمی­کنند.

در اینجا باید ابتدا دستگاه روی درب پارکینگ باید به صورت کامل خلاص شود و درب را به صورت دستی ببندید و چک کنید که مانعی در مسیر عبور درب نباشد. اگر پس از بررسی دیدید که مانعی وجود نداشت، در قدم بعدی باید اقدام به بررسی چرخ ­های زیر درب اتوماتیک پارکینگ کنید، زیرا ممکن است ایراد از آن­ها باشد.

اگر مشکل این قسمت بود با کمک از آهنگری می­توانید مشکل خود را حل کنید. در مواردی دیده شده که دلیل باز و بسته نشدن درب اتوماتیک، اغلب به علت وجود زنگارها و خوردگی­هایی است که در قسمت بلبرینگ ها به وجود آمده است. اگر سرویس درب پارکینگ به صورت صحیح انجام شود این مشکل پیش نمیاد و این مشکل در بلبرینگ به علت سرویس نامناسب درب اتوماتیک پارکینگ می­باشد.

به همین علت اگر قصد دارید که دچار این مشکل نشوید، سرویس کردن درب پارکینگ خود به صورت منظم را باید در لیست کار های خود قرار دهید.

پیشنهاد برای مطالعه:

قطعی برق و باز کردن درب اتوماتیک

 

دلیل باز و بسته نشدن درب اتوماتیک - سوپرلایف

 

بسته نشدن درب اتوماتیک پارکینگ

این مشکل همچنین می‌­تواند به دلیل مشکل و ایراد در فتوسل دستگاه رخ دهد. برا اینکه متوجه شویم که آیا ایراد از این قسمت است یا خیر باید فتوسل­هایی که بر روی درب نصب شده اند را چک و بررسی کرد تا میدان دیدی که در دسترس دارند، وضوح مناسب را داشته باشد.

در صورتی که بررسی کردید و متوجه شدید که ایرادی در فتوسل ها وجود ندارد ولی این محل همچنان وجود دارد، بهتر است برای رفع مشکلو نصب درب اتوماتیک، از یک تعمیر کار با تجربه در این زمینه راهنمایی و کمک بگیرید.

گیر کردن لنگه‌های درب اتوماتیک

یکی از مواردی که طی آن ممکن است عملکرد درب دچار اختلال شده و دلیل باز و بسته نشدن درب اتوماتیک باشد، گیرکردن لنگه­ های درب می باشد. هنگامی که درب پارکینگ در حال نصب شدن می­باشد، برای اینکه در زمان بسته شدن درب، دو لنگه درب به هم برخورد نکنند، نیاز به یک فاصله­ی زمانی میان حرکت دو لنگه درب می باشد.

پس از گذشت زمان ممکن است این فاصله­ی زمانی دچار تغییر شود و باعث شود هنگام باز و بسته شدن درب، ما شاهد اختلال باشیم. عواملی مانند سایش لولاها و یا شرایط آب­وهوایی می تواند احتمال به وجود آمدن این مورد را افزایش دهد.

اگر دلیل باز و بسته نشدن درب اتوماتیک، همین امر بود در اولین قدم لازم است لولای درب روغن کاری شود تا با این کار حرکت آن­ها روان­تر شود. در ادامه باید به بررسی اشکالات آهنگری در درب بود. در اخر نیز، در صورتی که مشکل حل نشد، باید در تنظیمات نیروهای جک، این موارد را بررسی و تنظیم کرد.

 

دلیل باز و بسته نشدن درب اتوماتیک

 

سخن پایانی

هدف از این مقاله این بود که بتوانیم به شما اطلاعاتی راجب به انواع دلیل باز و بسته نشدن درب اتوماتیک ارائه دهیم. زیرا این مشکل، ایرادی رایج است که ممکن است برای هر درب پارکینگی پیش بیاد. بنابراین دانستن جزئیات آن برای هر فرد استفاده کننده از آن، ضروری می باشد.

همچنین متوجه شدید که علت­های مختلف می­تواند این قبیل مشکلات را برای درب اتوماتیک پارکینگ به وجود بیاورد. در هنگام عیب­یابی مشکل درب اتوماتیک پارکینگ اگر مشکلی که بود با اطلاعات جزئی کامل حل بود، خودتان می­توانید به برطرف کردن آن اقدام کنید. اما اگر مشکل و ایرادها از بخش­های داخلی مربوط به موتور و سیم کشی و همچنین اتصالات آن بود، چون کار تخصصی است، بهتر از تعمیر کار و تکنسین باتجربه در این حوزه کمک بگیرید.

 

Print
187 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

تماس با سوپر لایف

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت متین گذر محفوظ است. ۱۴۰۰ ©Copyright