اخبار و مقالات سوپر لایف

قطعی برق و باز کردن درب اتوماتیک
بی پروا

قطعی برق و باز کردن درب اتوماتیک

بعد از قطعی برق چگونه درب اتوماتیک را باز یا بسته کنیم؟

یکی از مشکلاتی که همه ما ممکن است با آن روبرو شویم، قطعی برق است. مشکل زمانی دو برابر می‌شود که نیاز به باز کردن درب اتوماتیک داشته باشیم. معمولاً با قطع شدن جریان برق، به علت اینکه تجهیزات داخلی درب اتوماتیک با کمک جریان برق کار می‌کند، درب اتوماتیک نیز قفل می‌شود و نمی توان آن را باز یا بسته کرد.

در این مقاله ما قصد داریم تا راه‌های باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون جریان برق بررسی کنیم. وبسایت سوپرلایف می‌تواند تمامی اطلاعات را درباره درب اتوماتیک و تجهیزات آن برای شما به اشتراک بگذارد.

علت قفل شدن درب اتوماتیک هنگام قطعی برق

اگر  به در اتوماتیک و تجهیزات همراه آن از نزدیک نگاهی انداخته باشید، مشاهده می کنید که تمامی اجزا مثل فلاشر، چشمی، ریموت کنترل و مدار فرمان نیاز به جریان برق دارند تا بتوانند درب اتوماتیک را حرکت دهند. جک بازویی همراه در نیز کاملا با اتصال جریان برق کار می‌کند. هنگامی که برق قطع می‌شود، دیگر چشمی نمی‌تواند به کمک سنسور‌های خود انسان و افراد را تشخیص داده و این ارتباط را با مدار فرمان برقرار کند.

همچنین مدار فرمان نیز دیگر ارتباطی با دیگر تجهیزات ندارد. در این هنگام حتی قادر به استفاده از ریموت در برقی نیز برای باز کردن درب اتوماتیک نخواهیم بود. بنابراین هنگامی که جریان برق قطع باشد، در اتوماتیک نیز قفل می‌شود و امکان باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون جریان برق وجود ندارد. مگر تحت تاثیر شرایطی که در ادامه آن را بررسی می‌کنیم.

پیشنهاد برای مطالعه:

انواع خرابی درب اتوماتیک

 

قطعی برق و باز کردن درب اتوماتیک

 

باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون جریان برق

معمولاً هنگامی که درب اتوماتیک را نصب می‌کنند، به شما درباره کلید مخصوصی که همراه آن وجود دارد، اطلاع می‌دهند. همچنین اجزای دیگری در درب اتوماتیک وجود دارد به اسم آچار آلن، که می‌تواند در هنگام قطعی برق بسیار سودمند باشد.

شما برای بسته و باز و بسته کردن درب های اتوماتیک بدون جریان برق می‌توانید از یکی از این دو استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید آچار آلن یا همان کلید را با استفاده از موتور روی حالت خاصی تنظیم کنید و سپس با تغییر وضعیت آن درب اتوماتیک را حرکت دهید.

نکته مهم هنگام قطعی برق و از کار افتادن در اتوماتیک

توجه کنید که در صورت قطع بودن برق ابتدا تمامی سیم‌های اصلی را جدا کنید. منظور از سیم اصلی همان سیمی است که به درب اتوماتیک متصل است و مجموعاً برق را به آن وارد می‌کند. شما باید این کابل را جدا کنید. عضو دیگری که در درب‌های اتوماتیک وجود دارد، خلاص کن است. به کمک دو سیستم قبلی شما می توانید وضعیت خلاص کن را تغییر داده و در را باز یا بسته کنید.

معمولاً تمام درب‌های اتوماتیک این دو سیستم را با همدیگر ندارند.  درب‌هایی که بسیار پیشرفته باشند و برای مصارف بسیار بزرگ مورد استفاده قرار بگیرند، معمولاً باید هر دو سیستم را داشته باشند. اگر شما هنوز برای خرید درب اتوماتیک اقدام نکرده اید، یادآور می‌شویم که قبل از خرید این درب با کارشناس درباره داشتن این دو سیستم صحبت کرده و آن را چک کنید. زیرا موارد ایجاد مشکل برای باز کردن درب بدون جریان برق بسیار شایع است و مشکلی است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید.

 

قطعی برق و باز کردن درب اتوماتیک - در اتوماتیک

 

خلاص کن چه نقشی در باز و بسته کردن درب اتوماتیک دارد؟

با توجه به اینکه درب‌های اتوماتیک کاملا به کمک جریان برق کار می‌کنند، سازندگان این نوع درها برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون جریان برق نیز تدبیری اندیشیده‌اند. خلاص کن همان قطعه‌ای از درب اتوماتیک است که می‌تواند برای باز و بسته کردن در هنگام قطعی برق مورد استفاده قرار گیرد. به کمک این روش، نه تنها می توانید با استفاده از خلاص کن درب اتوماتیک را به راحتی باز کنید، بلکه می‌توانید با خلاص کردن موتور گیربکس باعث باز و بسته شدن درب نیز شوید. باز کردن درب اتوماتیک به کمک باطری
یکی از ویژگی‌های مهمی که می توانید قبل از قطع شدن برق انجام دهید. پس از کارشناس و تعمیرکار بعد از نصب درب اتوماتیک بخواهید که به شما یک باتری برای استفاده در مواقع قطعی برق بدهد. هنگامی که این باتری را خریداری کنید، در زمان قطعی برق می توانید به راحتی آن را نصب کرده و از آن استفاده کنید.

ولی توانایی باز و بسته کردن درب را به کمک ریموت نخواهید داشت. اگر قصد دارید هم به کمک باطری درب را باز کنید و همزمان از ریموت هم برای باز و بسته کردن در استفاده کنید، می‌توانید از فروشنده درخواست یک UPS  کنید. استفاده از این قطعه کار را بسیار راحت می‌کند. زیرا هنگامی که برق قطع می‌شود، این قطعه خود به خود باتری را درون مدار اصلی درب اتوماتیک قرار می‌دهد و به صورت خودکار و با استفاده از ریموت درب اتوماتیک باز یا بسته می‌شود. این روش شاید به نوبه خود بهترین روش برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون جریان برق باشد.

 

قطعی برق و باز کردن درب اتوماتیک - سوپرلایف

 

چگونه درب اتوماتیک را به صورت دستی باز کنید؟

در مرحله اول به جریان برق دقت کنید و ورودی آن را از درب اتوماتیک جدا کنید. به سراغ کلید خلاص کن بروید. روی آن یک پوشش قرار دارد. آن را بردارید و خلاص کن را بچرخانید تا در موقعیت شماره یک واقع شود. در این حالت به کمک خلاص کن و آچار می‌توانید قسمتی از درب را روی گیربکس قرار داده و باعث باز یا بسته شدن درب شوید.

این روش زیاد برای سلامت در اتوماتیک و موتور شما مفید نخواهد بود. زیرا اگر برای مدت طولانی از این روش استفاده کنید، به موتور شما فشار خواهد آمد. بهترین روش استفاده از باتری و  UPS است. چون می‌تواند سلامت تجهیزات و باز و بسته شدن درب را تضمین کند‌.

سخن پایانی

هنگام قطعی جریان برق ابتدا تمامی کابل‌ها را چک کنید. هنگام تنظیم دستی سعی کنید با دقت اینکار را انجام دهید. مشکلاتی که هنگام قطع شدن جریان برق بوجود می‌آید. ممکن است برای هر کسی دردسر باشد. زیرا در صورت قطعی برق شرایط خارج کردن ماشین را از پارکینگ نخواهید داشت. وبسایت سوپرلایف می‌تواند اطلاعات مطلوبی را در این باره در اختیار شما بگذارد.

Print
819 رتبه بندی این مطلب:
2.6
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

تماس با سوپر لایف

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت متین گذر محفوظ است. ۱۴۰۰ ©Copyright