اخبار و مقالات سوپر لایف

4 دلیل رایج برای باز نشدن درب اتوماتیک
سپیده توکلی

4 دلیل رایج برای باز نشدن درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک یکی از برترین و رایج ترین درب های موجود در بازار است که بصورت کاملا هوشمند عمل می کند.

این درب ها کارکردی اتوماتیک دارند و بسیار رضایت بخش می باشند. باز نشدن درب اتوماتیک مشکلی نگران کننده است که تردد را با مشکل مواجه می کند.

در این بخش به 4 دلیل رایج برای باز نشدن درب اتوماتیک خواهیم پرداخت. باز نشدن درب اتوماتیک مشکلی است که امکان دارد برای هر دربی رخ دهد. به همین در صورتی که شما نیز دارای درب های اتوماتیک هستید بهتر است که مقاله زیر را مطالعه کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید آن را تعمیر کنید. 

1- قطعی برق و باز نشدن درب اتوماتیک

یکی از مشکلاتی سطحی که ممکن است برای درب شما رخ دهد، باز نشدن درب اتوماتیک می باشد. بنابراین صرفا لزومی ندارد که باز نشدن درب اتوماتیک دلیل بر وجود نقص در باشد. به همین منظور ابتدا برق ساختمان و برق موتور دستگاه را مورد بررسی قرار دهید تا از وجود جریان برق مطمئن شوید. خوشبختانه درب های اتوماتیک مجهز به سیستم خلاص کن است و در صورت قطعی برق نیز می توان درب را به صورت دستی باز کرد. 

در صورتی که برق در ساختمان جریان داشته باشد، این امکان وجود دارد که برق درب قطع شده باشد. البته قطعی برق نیز می توانند به دلیل قطع شدن یکی از سیم ها نیز رخ دهد. برای بررسی بیشتر بهتر است از یک تکنسین و یا یک برق کار کمک بگیرید تا شما را در جهت بررسی برق این درب ها کمک کنند.

باز نشدن در باتوماتیک

2- خرابی ریموت در اتوماتیک

از دیگر مشکلاتی که کارکرد انواع درب اتوماتیک شما را تحت تاثیر قرار می دهد، خرابی ریموت می باشد. ریموت یکی از سیستم های الکترونیکی است که حساسیت بالایی دارد. به همین دلیل باید به خوبی از آن مراقبت کنید و آن را از رطوبت دور نگه دارید. ورود ضربه به ریموت درب اتوماتیک می تواند یکی از قطعات آن را از کار بیاندازد. همچنین اتمام باتری ریموت نیز از دیگر مواردی است که می تواند باز نشدن درب اتوماتیک را به دنبال داشته باشد. 

ریموت ها هزینه بالایی ندارند و شما می توانید آن را مجدد خریداری کنید. ولی برای این که هزینه های خود را کاهش دهید بهتر است که ریموت را تعمیر نمایید. در حال حاضر تعمیرکاران زیادی وجود دارند که به صورت تخصصی در زمینه تعمیر ریموت درب اتوماتیک فعالیت می کنند. سوپرلایف دارای فنی کارانی آموزش دیده هستند که به صورت حرفه ای درب برقی را تعمیر می نمایند. 

پیشنهاد برای مطالعه:

باز کردن درب اتوماتیک بدون ریموت کنترل

باز نشدن درب اتوماتیک-انواع درب اتوماتیک

3- خراب شدن چشمی درب

در اتوماتیک دارای سنسور و یا چشمی هایی است که در بالای درب و یا در اطراف آن قرار می گیرد. هنگامی که جسمی در مقابل این سنسورها بروند، سنسورها فرمان باز شدن درب را به سیستم مرکزی می دهد و با کنار رفتن جسم از جلوی سنسور درب مجدد بسته می شود. در صورتی که این سنسور به درستی تنظیم نشود و یا به هر دلیلی آسیب ببیند، درب اتوماتیک باز و بسته نمی شود. همچنین قطع شدن سیستم مرکزی با سنسور نیز از دیگر دلایلی است که در باز شدن درب ها اختلال ایجاد می کند. 

سنسورها حساسیت بالایی دارند. به همین دلیل باید به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرند. با توجه به این که چشمی های درب اتوماتیک بر روی ایمنی درب ها تاثیر می گذارد، توصیه می کنیم که به صورت دوره ای این قطعه را بررسی کنید تا در صورت وجود هر گونه مشکل سریع تر آن را برطرف کنید. در صورت خرابی سنسور درب برقی اتوماتیک با ما تماس بگیرید.

باز نشدن درب اتوماتیک-سوپرلایف

4- بررسی جک های اتوماتیک

جک های درب اتوماتیک یکی از اصلی ترین قطعات درب برقی است و در صورت آسیب دیدن عملکرد درب ها را تحت تاثیر قرار می دهد. این جک ها وزن درب ها را تحمل می کنند و آن را به حرکت در می آورند. در واقع هنگامی که شما ریموت درب را می زنید، جک ها درب را حرکت می دهند. هنگامی که وزن اضافی بر روی این جک ها قرار گیرد، در هنگام حرکت اصطکاک بیشتری بین دنده ها و میل ماردون ایجاد می شود و همین امر به مرور باعث سائیدگی می شود.

البته وجود روغن در جک های هیدرولیکی از ایجاد اصطکاک جلوگیری می کند.  به همین منظور برای افزایش عمر جک های اتوماتیک بهتر است که به صورت مرتب آن ها را روغن کاری کنید. خرابی جک های اتوماتیک می تواند هزینه های شما را افزایش دهد. به همین دلیل توصیه می کنیم که هر 6 ماه یکمرتبه جک ها را سرویس نمایید. جهت نیاز به سرویس و تعمیر جک درب اتوماتیک با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

هزینه تعمیر باز نشدن درب اتوماتیک

حال که تا این بخش از مقاله با 4 دلیل رایج برای باز نشدن درب اتوماتیک آشنا شدید، می توانید نتیجه بگیرید که هزینه تعمیر در اتوماتیک به محل خرابی و نوع آن بستگی دارد. به همین دلیل برای برآورد قیمت تعمیر در اتوماتیک ابتدا باید تعمیرکار درب اتوماتیک را بررسی کرده و بر اساس نوع مشکل قیمت را محاسبه کند. جهت اطلاع از هزینه تعمیر درب اتوماتیک با تکنسین های سورلایف تماس بگیرید. این تکنسین ها بسیار منصفانه عمل می کنند و با تعمیر اصولی کارکرد درب ها را بهبود می بخشند. 

برای اطلاع از هزینه تعمیر درب اتوامتیک خود مقاله هزینه ی سرویس دوره ای درب اتوماتیک را مطالعه نمایید.

باز نشدن درب پارکینگ-فروشگاه سوپرلایف

مزایای تعمیرکاران سوپرلایف

درب های اتوماتیک حساسیت بالایی دارند و در صورت سپردن آن به تعمیرکاران غیرحرفه ای ممکن است خسارات بسیاری به درب وارد شود و هزینه تعمیرات شما افزایش یابد. برای این که در اتوماتیک شما به صورت اصولی تعمیر گردد بهتر است که از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید.

سوپرلایف دارای تعمیرکارانی متخصص و باتجربه هستند که به صورت تضمینی درب اتوماتیک شما را تعمیر خواهند کرد. این تعمیرکاران نهایت سعی خود را می کنند تا با استفاده از قطعات فابریکی عمر درب شما را افزایش دهند.  همچنین این تعمیرکاران بسیار وقت شناس و خوش قول هستند و در اسرع وقت درب را تعمیر می کنند.  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات این مجموعه و نحوه خرید هر یک می توانید فروشگاه آنلاین سوپرلایف را مشاهده کنید.

Print
693 رتبه بندی این مطلب:
2.0
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

تماس با سوپر لایف

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت متین گذر محفوظ است. ۱۴۰۰ ©Copyright