اخبار و مقالات سوپر لایف

باز کردن درب اتوماتیک بدون ریموت کنترل
سپیده توکلی

باز کردن درب اتوماتیک بدون ریموت کنترل

درب اتوماتیک یا درب برقی یکی از ابزارهایی است که در طی سالهای اخیر برای عبور و مرور راحت اتومبیل‌ها و وسایل نقلیه و اشخاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نوع درب‌های برقی معمولاً برای مصارف مختلفی استفاده می‌شوند و از بخش های متنوعی ساخته شده‌اند که همه آنها به کمک یکدیگر باعث باز و بسته شدن درب اتوماتیک می‌شوند.

در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل درباره باز کردن درب اتوماتیک بدون ریموت کنترل توضیح دهیم.

ریموت کنترل یکی از تجهیزات درب اتوماتیک است که به کمک آن می‌توان تمامی تنظیمات مربوط به درب برقی را کنترل کرد و به کمک آن در را باز یا بسته کرد. در برخی مواقع ریموت کنترل دچار آسیب شده یا در اثر اتصالی کارایی خود را از دست می‌دهد پس بایستی حتما راه حلی برای باز کردن درب اتوماتیک بدون ریموت کنترل وجود داشته باشد. وبسایت سوپرلایف می‌تواند بهترین اطلاعات را در این باره به شما توضیح دهد پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت بازکردن درب برقی بدون ریموت

شرکت های سازنده معمولاً به گونه‌ای این درب‌های برقی را می‌سازند که در صورتی که هر یک از این اجزای درب اتوماتیک کارایی خود را از دست بدهند یا در اثر نبودن برق قادر به کار کردن باشند، افراد توانایی باز و بسته کردن درب اتوماتیک را داشته باشند و این عملکرد بسیار منطقی است.

زیرا ما معمولاً با شرایط مواجه می‌شویم که ممکن است بر اثر اتصالی برق نیاز به خروج از خانه یا خارج کردن اتومبیل از منزل را داشته باشیم که در این شرایط اضطراری باید حتما راهی برای باز کردن درب برقی بدون ریموت وجود داشته باشد.

بازکردن درب اتوماتیک بدون ریموت کنترل

قفل کردن ریموت در اثر گم شدن 

نه تنها در برخی مواقع ریموت کنترل اتصالی می‌کند و کارایی خود را از دست می‌دهد، بلکه ممکن است ما آن را در طی فرآیندهای روزانه فراموش کنیم و در جایی گم کنیم. در این حالت نباید این موضوع را ساده در نظر بگیرید. بهتر است که در اولین مرحله ریموت خود را غیر فعال کرده و امنیت درب برقی را حفظ کنیم.

در غیر این صورت ممکن است اگر جایی بیرون از خانه آن را گم کرده باشید، افرادی به کمک آن درب اتوماتیک را باز و بسته کند و باعث خطرات بزرگتری شوند. این روش غیر فعال کردن ریموت معمولاً برای هر درب اتوماتیک به یک طریق انجام نمی‌شود. در ادامه کلیه مراحل را برای شما بیان می کنیم تا شما خود با آزمون و خطا متوجه مرحله اصلی شوید. زیرا کد دادن برای هر ریموت درب برقی با دیگری تفاوت دارد.
در اولین مرحله برای غیر فعال کردن ریموت می‌توانید به سراغ جعبه فرمان بروید. جعبه فرمان درب اتوماتیک دارای کلید‌های متنوعی است که هر کدام با یک روند خاصی مشخص شدند. اما شما لازم نیست که برای پیدا کردن دکمه غیر فعال کردن ریموت دچار نگرانی شوید. زیرا دکمه‌ای با کد  learn وجود دارد که فقط کافی است چند ثانیه آن را نگه دارید. بعد در این حالت ریموت را قفل کنید.

 در روش دیگری که برای غیر فعال کردن ریموت وجود دارد، شما می‌توانید خود با اطلاع یافتن به کد مخصوص ریموت کنترل آن را غیر فعال کنید.  البته این روش نسبت به مرحله اول کمی پیچیده است. زیرا شما باید از دفترچه راهنمای درب استفاده کنید و با تماس با پشتیبانی شرکت سازنده به صورت تلفنی از آنها کمک بگیرید تا بتوانید به کمک انها ریموت کنترل را غیر فعال کنید.

 در روش سوم که برای غیر فعال کردن ریموت وجود دارد، می‌توانید به بخش پنل برنامه‌های درب برقی بروید. در این حالت باز کردن تمامی دکمه‌هایی که از طریق آن با درب اتوماتیک ارتباط برقرار می‌کند، می‌توانید این ارتباط را از درب برقی جدا کرده و به راحتی از باز و بسته شدن درب، جلوگیری کنید.

در مواقع گم شدن ریموت کنترل انجام یکی از این مراحل برای غیر فعال کردن ریموت بسیار لازم و ضروری است. زیرا در این حالت امنیت انواع درب اتوماتیک شما به خطر می‌افتد. حالا که درباره این موضوع اطلاع پیدا کردیم، می خواهیم ببینیم که چگونه در صورت نبود کنترل باید درب برقی را باز و بسته کنیم.

بازکردن درب اتوماتیک بدون ریموت کنترل-سوپرلایف

مطالب پیشنهادی:

آیا درب اتوماتیک قیمت بالایی دارد؟

قطعی برق و بازکردن درب اتوماتیک

باز کردن درب برقی بدون ریموت 

برای باز کردن درب اتوماتیک بدون ریموت کنترل، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.
در اولین روش به سراغ برد درب برقی بروید و دکمه تایمر آن را پیدا کنید. هنگامی که آن را پیدا کردید آن را فشار دهید و آن قدر آن را نگهدارید تا شروع به چشمک زدن کند. هنگامی که دکمه تایمر شروع به چشمک زدن کرد، روی برد حرف  d را پیدا کنید.

با انجام این کار یک پنجره جلوی شما باز می‌شود که می‌توانید یک زمان دلخواه را در آن قرار دهید. این زمان مربوط به تایمی است که شما می‌خواهید درب برقی در آن زمان به طور اتوماتیک باز یا بسته شود. بهتر است که یک زمان نزدیک را برای این کار انتخاب کنید تا در زودتر به روی شما باز شود.
روش دیگری که برای باز کردن درب اتوماتیک بدون ریموت کنترل وجود دارد، این است که می‌توانید به سراغ موتور برقی بروید. روی موتور برقی سه سوئیچ قرار دارد که به شما کمک می ‌کند تا تایمر درب برقی را به طور کامل غیر فعال کنید. به کمک این کار شما می‌توانید درب اتوماتیک را باز یا بسته کنید.

همین سوئیچ‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا شما دوباره تایمر را فعال کنید و یا حتی برای تغییر یعنی چپگرد یا راستگرد بودن موتور نیز انتخاب داشته باشید. 

بازکردن درب اتوماتیک بدون ریموت کنترل-انواع درب اتوماتیک

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره روش‌های باز کردن درب اتوماتیک بدون ریموت کنترل صحبت کردیم. ریموت یکی از مهم‌ترین اجزای درب برقی است که بهتر است حتما همه جا همراه شما باشد. زیرا در صورت گم شدن و یا آسیب به آن شما باید عملیات پیچیده‌ای را برای باز کردن درب برقی انجام دهید.

مراقب اتصالات برقی که ممکن است باعث آسیب به درب اتوماتیک شود نیز باشید. زیرا همین اتصالات می‌توانند حداقل یک یا دو تا از اجزای درب برقی را از بین ببرند. 

برای سفارش محصولات می توانید با شماره 02184216  تماس حاصل نمایید.

Print
192 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

تماس با سوپر لایف

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت متین گذر محفوظ است. ۱۴۰۰ ©Copyright