اخبار و مقالات سوپر لایف

روش های نگهداری صحیح از درب برقی

روش های نگهداری صحیح از درب برقی

مزایای زیادی در رابطه با نصب درب برقی در ملک شما وجود دارد. این درب ها حریم خصوصی و امنیت خانه شما را افزایش می دهند، به طوری که لازم نیست نگران ورود ناخواسته افراد باشید. علاوه بر این، درب های برقی عالی به نظر می رسند و می توانند ارزش ملک شما را به طور کلی افزایش دهند و ارزش سرمایه گذاری را داشته باشند.

درهای اتوماتیک می توانند با انواع مختلف ورودی ها سازگار باشند و اگر خانه ای بزرگ یا مسیر ورودی طولانی ندارید، به این معنی نیست که نمی توانید از وجود یک در برقی بهره مند شوید.

با این حال هنگامی که تصمیم به استفاده از یک دربازکن برقی برای ورودی خود گرفتید، باید نگران نگهداری از آن نیز باشید. هرچه بهتر این کار را انجام دهید، درب برقی شما نیز عملکرد بهتر و عمر مفید طولانی تری خواهد داشت. نکات زیر را هنگام مراقبت از درب اتوماتیک خود در نظر داشته باشید تا در هزینه های تعمیر صرفه جویی کنید و از کارایی مطلوب درب خود اطمینان حاصل کنید.

درب برقی را به طور منظم بررسی کنید

بررسی های ساده ای که به طور منظم انجام شود، می تواند در حفظ سلامت و کارایی درب های برقی شما معجزه کند. چک لیستی ایجاد کنید که شامل مواردی که نیاز به بازرسی دارند، باشد و مطمئن شوید که به طور منظم همه آن ها را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

 

درب برقی را به طور منظم بررسی کنید

 

بهترین درب برقی را تمیز نگه دارید

تمیز کردن منظم درب ها که کار ساده ای نیز می باشد، می تواند به ماندگاری طولانی تر آن کمک کند. مانند هر وسیله دیگری درب اتوماتیک شما از تمیز کردن مداوم سود می برد و این کار می تواند از تشکیل زنگ زدگی و آسیب شدید به فلز جلوگیری کند.

همان گونه که اجازه نمی دهید پوششی از خاک برای مدت طولانی روی خودروی شما بنشیند و آن را به کارواش می برید، در مورد درب های برقی نیز همین مسئله باید صدق کند. بنابراین نباید اجازه دهید در برای مدت طولانی کثیف بماند. یک شست و شوی سطحی هر یک یا دو ماه در این زمینه می تواند معجزه کند.

هم چنین خوب است هر از چند گاهی بهترین در برقی را واکس بزنید. این واکس نه تنها ظاهر درب را عالی نگه می دارد، بلکه می تواند از پوسیدن و پوسته پوسته شدن سطح آن نیز جلوگیری کند. غفلت از تمیز کردن منظم و واکس زدن در می تواند منجر به تعمیر و نگه داری جدی تر شود و هزینه زیادی روی دست شما بگذارد بنابراین بهتر است از همان ابتدا مراقب درب برقی خود باشید.

درب برقی را خشک نگه دارید

هم آب شیرین و هم آب شور دارای املاحی هستند که به ویژه برای درهای فلزی خوب نیستند. در صورت وجود رطوبت، آب می تواند به موتور یا سایر دستگاه های الکتریکی نفوذ کرده و این می تواند منجر به آسیب های جدی شود.

 

درب برقی را خشک نگه دارید

 

مراقبت از قطعات الکتریکی بهترین در برقی

علاوه بر تمیز کردن بخش‌های فیزیکی بیرونی درب اتوماتیک، نگهداری از اجزای الکتریکی نیز به همان اندازه مهم است. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که برد کنترلی مدار که دروازه را کنترل می کند بیرون قرار دارد و بنابراین علاوه بر حشرات و سایر آفات در معرض عناصر مخرب دیگری نیز قرار دارد.

ضروری است که پیمانکار، نصب درب برقی شما را به گونه ای تکمیل کند که خطر آسیب وارد شدن به اجزای الکتریکی را به حداقل برساند، اما هنگام برخورد با فضای باز همیشه خطر وجود دارد و این امری اجتناب ناپذیر است. 

با اندیشیدن تدابیری جهت محافظت در برابر هرگونه حشره ای که می تواند به برد مدار آسیب برساند، شروع کنید. بال ها و پاهای حشرات پرنده اغلب در این اجزا گیر می کنند و رطوبتی که توسط چیزهایی مانند تار عنکبوت باقی می ماند نیز می تواند به این تجهیزات آسیب برساند. لانه زنبورها و تپه مورچه ها نیز باید دور از برد مدار نگهداری شوند تا از آسیب طولانی مدت جلوگیری شود.

اکثر تولیدکنندگان درب های الکتریکی هنگام ساخت محصول، اقدامات لازم را برای محافظت از برد درب برقی انجام می دهند چرا که می دانند برد در خارج از آن قرار خواهد گرفت و در آن شرایط ممکن است هر چیزی رخ دهد. هیچ مارکی از درب اتوماتیک که 100٪ در برابر این موضوع مقاوم باشد، وجود ندارد. از این رو نیاز به سرویس منظم برنامه ریزی شده وجود دارد.

لازم و ضروری است تا جک برقی درب اتوماتیک را نیز که همراه با درب شما ارائه می شود بررسی کرده و آن ها را به طور منظم آزمایش کنید. این کار به شما اطمینان کافی از عملکرد صحیح آن ها را می دهد و از تعمیر های جدی تر و پر هزینه تر جلوگیری می کند. 

 

همه چیز را روغن کاری شده نگه دارید

 

همه چیز را روغن کاری شده نگه دارید

بسته به نوع درب اتوماتیکی که انتخاب کرده اید، ممکن است مجبور شوید قطعات را روغن کاری کنید تا عملکرد بهتری داشته باشند. قطعات درب های با کیفیت در هنگام ساخت و تولید به خوبی آب بندی می شوند و معمولاً مشکلی ایجاد نمی کنند. اگر قطعات شما آب بندی نشده اند باید چرخ ها یا لولا ها را چرب کنید تا مطمئن شوید که درب به درستی باز یا بسته می شود.

زنجیر ها و ریل های داخلی و بیرونی نیز نیاز به روغن کاری دارند. به طور کلی تعمیر و نگهداری صحیح از درب خودکار، به شناختن نوع تجهیزات و پیروی از توصیه های شرکت سازنده بستگی دارد. درب های برقی به مراتب می توانند گران باشند پس به نفع شماست که آن ها را قبل از بروز مشکلات بزرگ، خوب نگهداری و سرویس کنید. 

در نهایت مهم نیست که با چه نوعی از درب برقی سر و کار دارید. تعمیر و نگهداری یک امر واجب و ضروری است. درب های برقی با کیفیت ممکن است به نگهداری کم تری نیاز داشته باشند اما هم چنان باید به طور منظم بررسی شوند تا از بروز مشکلات جدی جلوگیری شود.

در صورتی که خودتان نیز فرصت کافی را برای این کار ندارید، می توانید یک متخصص را برای انجام بررسی های ماهیانه در جهت حفظ و نگهداری درب استخدام کنید. نگهداری صحیح از درب برقی، این تضمین را به شما می دهد که درب اتوماتیک شما همیشه به بهترین نحو و با پتانسل بالایی کار کند. البته این نکته را در نظر بگیرید کیفیت درب برقی در نگهداری آن تاثیرگذار است پس از یک جای مطمئن برای خرید اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از فروشگاه آنلاین سوپرلایف دیدن کنید.

Print
414 رتبه بندی این مطلب:
5.0
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

تماس با سوپر لایف

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت متین گذر محفوظ است. ۱۴۰۰ ©Copyright