اخبار و مقالات سوپر لایف

دربازکن برقی ریموتی

دربازکن برقی ریموتی

ما بسیاری از ابزار ها را در زندگی خود بدیهی می دانیم. با این حال، درب بازکن برقی ریموتی احتمالاً یکی از رایج ترین وسایلی است که در دنیای مدرن نادیده گرفته می شود. ما هر روز نیاز داریم که درب برقی پارکینگ را هنگام رفتن به محل کار و بازگشت به خانه باز و بسته کنیم، اما آیا تا به حال واقعاً نحوه عملکرد این دستگاه ها را بررسی کرده اید؟ ما برخی از اصول اولیه را بررسی خواهیم کرد تا بار بعد که برای باز و بسته شدن درب، دکمه را فشار می دهید، درک کاملی نیز از عملکرد آن داشته باشید. 

انواع مختلف دربازکن برقی

لازمه بکارگیری یک دربازکن برقی وجود یک درب اتوماتیک است. در اتوماتیک نیز انواع مختلفی دارد. برخی از درب های برقی با جک ریلی و برخی دیگر با جک پارکینگی کار می کنند. هر نوع در برقی یا جک پارکینگی می تواند از درب بازکن برقی متناسب با خود استفاده کند. 

چگونه ریموت، دربازکن برقی پارکینگ را فعال می کند؟

در واقع ساز و کار دربازکن برقی ریموتی به فناوری رادیویی وابسته است. ریموت کنترل از راه دور یک فرستنده است و یک گیرنده داخلی در درب بازکن برقی در اتوماتیک پارکینگ وجود دارد. ریموت یک موج رادیویی در فرکانس خاصی (معمولاً 315 یا 390 مگاهرتز) ایجاد می کند. گیرنده سیگنال را دریافت کرده و بسته به آن چه نیاز است، در را باز یا بسته می کند.

در واقع، بسیاری از صاحبان خانه نحوه عملکرد سیستم دربازکن برقی از راه دور خود را درک نمی کنند. این امر در تعداد تماس‌ هایی که با مراکز تعمیر شکایت دارند مبنی بر این که فشار دادن چند باره ریموت باعث باز نشدن درب می‌شود، مشهود است. با درک این موضوع که یک فرستنده و گیرنده در حال کار هستند، تشخیص مشکل ممکن است آسان تر شود. به عنوان مثال، رایج ترین مشکل عدم وجود سیگنال از فرستنده است که ناشی از شارژ باتری است. حتی قطع برق هم ممکن است باعث آن شده باشد.

مطالب پیشنهادی سوپرلایف: هزینه ساخت دربازکن برقی

چگونه ریموت، دربازکن برقی پارکینگ را فعال می کند

آیا دربازکن برقی ریموتی می تواند شما را به دردسر بیندازد؟

آیا سایر موج های رادویی باعث باز شدن  بهترین برند درب برقی شما می شود؟! گاهی اوقات، از متخصصان درب اتوماتیک پرسیده می شود که آیا ممکن است پرواز یک هواپیما از بالای سر باعث باز شدن درب برقی خانه شود؟ این درست نیست. این یک مطلب کذب علمی است. درست است که فرکانس‌ های رادیویی در هواپیما استفاده می‌شوند، اما فرکانس‌ های هواپیما با فرکانس ‌های درب بازکن برقی و ریموت گاراژ شما یکسان نیستند. با این حال، واقعیت این است که درب بازکن های گاراژ تولید شده قبل از سال 1993 از سوئیچ های DIP برای تنظیم فرکانس برای کنترل از راه دور استفاده می کردند. این امکان تا هشت کلیپ موقعیت ‌یابی را فراهم می‌کرد، اما ممکن بود فردی آن فرکانس را کشف کند و سپس از آن برای دسترسی غیر مجاز به خانه استفاده کند. امروزه با پیشرفت فناوری به کار رفته در دربازکن های برقی ریموتی این امکان دیگر وجود ندارد. 

آنچه باید در مورد درایو دربازکن برقی بدانید

امروزه، درایو زنجیره ای رایج ترین است. این در بازکن برقی های گاراژ از زنجیری مشابه زنجیر دوچرخه شما استفاده می کنند. با این حال، برخی از سیستم ها از یک تسمه لاستیکی استفاده می کنند که با نوارهای فولادی تقویت شده است تا آن را قوی تر کند. این به ساخت لاستیک خودرو نزدیک است و بسیار بی صداتر از درایوهای زنجیر است. در نهایت، درایوهای پیچ نیز در بازار وجود دارد، اما به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله روش های نگهداری صحیح از درب برقی را نیز مطالعه کنید. 

دربازکن برقی ریموتی بر اساس نوع موتور

ممکن است موتور دربازکن درب برقی درب اتوماتیک پارکینگ شما از نوع DC یا AC باشد. موتور های DC دارای سرعت های متغیر هستند. اگرچه نمی توانید این دو نوع موتور را با هم مقایسه کنید. حتی نماد قدرت نیز متفاوت است، موتورهای AC با اسب بخار و موتورهای DC با نیوتن رتبه بندی می شوند. اغلب، صاحبان خانه غافل گیر می شوند که درب بازکن برقی گاراژ آن ها به اندازه ای قوی است که می تواند حدود 100/225 پوند بر کیلوگرم را بلند کند. هم چنین در هنگام باز و بسته کردن درب به همان میزان قدرت دارد. این یکی از دلایلی است که متخصصان درب پارکینگ در مورد نیاز به حفظ تعادل درب صحبت می کنند. یک درب برقی متعادل را می توان تنها با یک دست باز یا بسته کرد و باید احساس کنید که وزن آن بیش از 10 پوند نیست.

آیا دربازکن برقی ریموتی می تواند شما را به دردسر بیندازد

ریموت کنترل از راه دور دربازکن برقی

ریموت های دربازکن های برقی امکان باز و بسته کردن درب اتوماتیک وروردی ساختمان را از راه دور فراهم می کنند. ریموت در برقی با توجه به قدرت باتری و شرایط جوی دارای بردی حدود 30 تا 60 متر است و در صورتی که مانعی سر راه وجود نداشته باشد، از این فواصل عملکرد قایب قبولی را به عرصه نمایش خواهد گذاشت. قیمت ریموت های برقی بر اساس دو کاناله یا چهار کاناله بودن آن ها می تواند متفاوت باشد. ریموت دربازکن برقی دو کاناله ارزان تر است و با فرکانسی حدود 433 مگاهرتز درب اتوماتیک را باز و بسته می کند. ریموت چهار کاناله نیز از چهار کانال با فرکانس 433 مگاهرتز عمل می کند. 

شما از خرید یک دربازکن برقی ریموتی به دلیل عملکرد بی نقص و سهولتی که در اختیار شما قرار می دهد، پشیمان نخواهید شد. دربازکن برقی ریموتی با کیفیت تا سال های طولانی می تواند عملکرد کارآمدی داشته و به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری قلمداد شود. قیمت دربازکن برقی ریموتی بر اساس مولفه های مختلفی از جمله مواردی که در این مقاله بررسی کردیم، می تواند ارزان یا گران باشد. 

سخن پایانی

در این مطلب قصدداشتیم تا تمام موارد مربوط به  دربازکن برقی ریموتی را برای شما بیان کنیم. با توجه به مواردی که در فوق ذکر شد بهترین و معتبر ترین محصولات دربازکن برقی، جک پارکینگ و ... متعلق به فروشگاه آنلاین سوپرلایف است. شما می توانید محصول موردنظر خود را با بهترین کیفیت و عملکرد و منطبق با هر نوع شرایط آب و هوایی از این فروشگاه خریداری نمایید.

Print
406 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

تماس با سوپر لایف

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت متین گذر محفوظ است. ۱۴۰۰ ©Copyright