اخبار و مقالات سوپر لایف

انواع چشمی در برقی
بی پروا

انواع چشمی در برقی

استفاده از درب اتوماتیک امروزه به دلیل رفاه و سهولت تردد فراگیر شده و تقریبا تمامی ساختمان ها به این درب ها مجهز شده است. شاید شما نیز به این موضوع فکر کنید که این درب ها چگونه می توانند زمان باز و بسته شدن درب را تشخیص دهند.

چشمی در برقی یکی از قطعات موجود در در اتوماتیک است که انواع مختلفی دارد و هر کدام به شیوه خود درب ها را باز و بسته می کنند. در زیر به انواع چشمی در برقی اشاره می کنیم.

چشمی در برقی چیست؟

چشمی و یا سنسور در برقی که آن را با نام فتوسل می شناسند، یکی از تجهیزات درب های اتوماتیک است که به منظور افزایش امنیت مورد استفاده قرار می گیرد.

این چشمی در برقی ها دارای فرستنده و گیرنده هایی هستند که با استفاده از نورهای نامرئی مادون قرمز جک ها را از وجود مانع در سر راه خود مطلع می کند. در درب برقی حداقل دو چشمی یکی در بیرون و یکی در داخل وجود دارد. به عنوان مثال تصور کنید که درب در حال بسته شدن است و خودرویی در حال ورود به ساختمان و یا خروج از آن.

در صورت عدم وجود چشمی چه اتفاقی می افتد؟ بله درست است خسارات زیادی متوجه خودرو و سرنشین می شود. چشمی ها در این مواقع از درب را متوقف کرده و از بسته شدن آن جلوگیری می کند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که وجود چشمی برای درهای اتوماتیک الزامی است.

انواع چشمی در برقی

درب های اتوماتیک و کرکره های برقی دارای چشمی های متفاوتی هستند که هر کدام عملکرد مختلفی دارند. از جمله انواع چشمی در اتوماتیک عبارت است از:

شما می توانید در مقاله چشمی دیجیتال در برقی با این محصول بیشتر آشنا شوید پس خواندن آن را از دست ندهید.

 

انواع چشمی در برقی

 

چشمی در برقی معمولی

فتوسل معمولی یکی از ساده ترین نوع چشمی در برقی است که شامل یک فرستنده و یک گیرنده می باشد. چشمی فرستنده نور مادون قرمز را به سوی چشمی گیرنده ارسال می کند و با به وجود آوردن این اتصال که نمی توان با چشم غیر مسلط آن را دید، درب بسته می شود.

این چشمی ها به صورت دقیق در مقابل یکدیگر قرار می گیرند تا بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. طول برد این چشمی ها 15 متر است و معمولا در راه بندها و درب های پارکینگ به کار برده می شوند.

چشمی در برقی برد بلند

چشمی در برقی های برد بلند کارکردی شبیه به فتوسل معمولی دارد با این تفاوت که برد بیشتری را می تواند پشتیبانی کند. چشمی های برد بلند می توانند تا 35 متر سیگنال را دریافت و ارسال کنند. به همین منظور از این چشمی ها در درب اتوماتیک بزرگ و عریض استفاده می نمایند.

فتوسل برد بلند و معمولی بر روی پایه های ثابت و یا بر روی دیوار نصب می شوند و معمولا برای دیوارهای ساده کاربرد دارند.

چشمی در برقی وایرلس

فتوسل های معمولی و برد بلند با استفاده از سیم کشی نیروی مورد نیاز خود را تامین می کنند. ولی فتوسل های وایرلس دارای باتری هستند و نیازی به سیم کشی ندارند. بنابراین واضح است که از این چشمی ها برای مکان های فاقد سیم کشی استفاده می کنند.

 

چشمی در برقی وایرلس

 

چشمی در برقی گردان

فتوسل گردان یکی دیگر از انواع چشمی در برقی می باشد. این فتوسل ها برخلاف چشمی های معمولی و برد بلند، برای دیوارهای زاویه دار کاربرد دارند. عملکرد فتوسل های گردان با سایر چشمی ها تفاوتی ندارد و تنها تفاوتشان در محل نصب این چشمی ها می باشد.

سوپرلایف در همین راستا خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

نحوه تشخیص خرابی چشمی در برقی

چشمی در برقی آینه ای

فتوسل های آینه ای با سایر فتوسل ها تفاوت دارد. این چشمی ها برخلاف بقیه، فرستنده ها و گیرنده در مقابل یکدیگر نصب می شوند. در دیوار مقابل این چشمی ها یک آینه مخصوص وجود دارد که با انعکاس نور فرستنده و ارسال کردن آن ها به گیرنده میان آن ها ارتباط برقرار می کند.

سختی نصب فتوسل آینه ای و برد پایین دو معایب این چشمی ها می باشد. آینه این چشمی ها باید به صورت دقیق نصب گردد که اشعه های مادون قرمز بتواند به سرعت دستورات فرستنده را به گیرنده برساند.

قیمت انواع چشمی در برقی

قیمت چشمی در برقی به صورت مستقیم با نوع آن بستگی دارد. به عنوان مثال برای مکان های پرتردد نیاز به سنسور قوی تری است و از این رو باید هزینه بیشتری را برای خرید این چشمی ها پرداخت کنید.

ولی برای ساختمان های پرتردد می توانید چشمی های معمولی را خریداری نمایید و هزینه های خود را کاهش دهید. برای محاسبه قیمت دقیق انواع فتوسل در برقی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

قیمت انواع چشمی در برقی

 

ارتفاع استاندارد نصب چشمی در برقی

چشمی ها معمولا در بالای درب اتوماتیک نصب می شوند به همین دلیل باید به فاصله استاندارد آن توجه کنید. معمولا ارتفاع چشمی های در پارکینگ بین 25 الی 60 سانتی متر از زمین می باشد. روش کار چشمی ها بدین صورت است که یکی نقش فرستنده و دیگری نقش گیرنده را ایفا می کند و با قرار گیری مانعی در بین این دو چشمی حرکت درب متوقف شده و بدین طریق ایمنی را در درب ها برقرار خواهد کرد. جهت کسب اطلاعات کامل تر و راهنمایی بیشتر با کارشناسان و مشاورین سوپرلایف تماس بگیرید. همچنین می توانید برای سفارش چشمی در برقی در انواع مختلف از فروشگاه آنلاین سوپرلایف دیدن کنید.

خرید انواع چشمی در برقی

در هنگام خرید چشمی در اتوماتیک باید به میزان برد چشمی، محل نصب و میزان تردد درب توجه داشته باشید. کیفیت و استاندارد بودن چشمی ها اهمیت بسیار بالایی دارند و در برقراری ایمنی درب ها نقش مهمی را ایفا می کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم که با خرید انواع چشمی در برقی ایمنی ساختمان خود را تضمین کنید. جهت سفارش چشمی درب برقی با مشاورین سوپرلایف تماس بگیرید.

Print
371 رتبه بندی این مطلب:
2.0
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

تماس با سوپر لایف

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت متین گذر محفوظ است. ۱۴۰۰ ©Copyright