اخبار و مقالات سوپر لایف

تعمیر برد جک پارکینگ

تعمیر برد جک پارکینگ

سیستم های درب برقی و دربازکن های برقی به وسیله یک برد مدار کوچک تغذیه و کنترل می شوند. این برد ها معمولاً از باتری پشتیبانی بهره برده و جریان DC را برای شارژ نگه داشتن باتری دریافت می کنند. برد کنترلی درب برقی ممکن است در برخی موارد دچار آسیب دیدگی شود که در چنین مواقعی لازم است تا در اسرع وقت عیب یابی و تعمیر یا تعویض قطعه آسیب دیده صورت بگیرد. گاهی اوقات مشکل به گونه ای است که خود نیز قادر به رفع آن خواهید بود. به این ترتیب می توانید در هزینه ها نیز صرفه جویی کنید. در این مقاله با ما همرا باشید تا با نکات تعمیر برد جک پارکینگ آشنا شوید.

برد جک پارکینگ چیست؟

برد های کنترلی مدار های الکترونیکی هستند که دربازکن برقی شما را کنترل کرده و دستورات دستگاه های مختلفی را که با آن ارتباط دارند مانند صفحه کلید، ریموت کنترل از راه دور و حتی آلارم پردازش می کنند. این قطعه مرکزی درب بازکن شما، حساس ترین قطعه است زیرا مستعد سوختن، شوک الکتریکی و حتی حمله حشرات است. معمول است که برد کنترل به هر یک از دلایل بالا در هر زمانی تعویض شود، چه در سال اول یا در سال بیستم استفاده از درب بازکن شما. اکثر مشکلات مربوط به برد در برقی تحت گارانتی قرار نمی گیرند زیرا ناشی از رویداد هایی است که توسط سازنده کنترل نمی شود. به همین دلیل لازم است تا در نگهداری صحیح آن نهایت دقت را به خرج داده و به تمامی قطعات به طور مرتب رسیدگی کنید.

تعمیر و بررسی درب های اتوماتیک

خرید درب‌ های اتوماتیک و خودکار امروزه تقریباً برای هر کسی که می‌ خواهد از دارایی های ساختمان یا کسب‌ و کار خود محافظت کند، ضروری و لازم است. این در های برقی سال ها صاحبان خود را همراهی می کنند. با این حال، مانند هر دستگاه الکتریکی دیگری، تعمیر درب اتوماتیک نیز می تواند گاهی در دستور کار قرار بگیرد. خرید در اتوماتیک از یک شرکت معتبر با گارانتی کامل به شما این امکان را می دهد تا در صورت بروز مشکل، بدون نگرانی با شرکت تماس بگیرید. لذا به محض اینکه مشکلی در برد جک پارکینگ ظاهر شد، توصیه می شود بلافاصله با بخش خدمات شرکت تماس گرفته و از آن ها بخواهید که مشکل را برطرف کنند. ممکن است یک نقص فنی بسیار کوچک باشد که در اثر فعال‌سازی نادرست گیت به وجود آمده یا یک نقص پیچیده باشد که نیاز به تعمیر قطعات یدکی و بازدید تکنسین دارد.

مطالب پیشنهادی سوپرلایف: تعمیر تخصصی برد در برقی

تعمیر برد جک پارکینگ

تعمیر و نگهداری برد جک برقی

تعمیر و نگهداری صحیح برد در برقی مانند هر دستگاه الکتریکی دیگر بسیار مهم است زیرا بر اساس تشخیص زودهنگام خرابی ها است. به محض این که فعالیت نامناسب یا احتمال بروز هر مشکلی را شناسایی کردید، مراقبت و پیشگیری از هرگونه نقص باید در اولویت اول باشد. در واقع یک پاسخ سریع می تواند آسیب وارد شده و هم چنین هزینه های مالی را کاهش دهد. به منظور کمک به صاحبان درب های اتوماتیک در تشخیص اولیه هر گونه نقصی که ممکن است رخ دهد، جزئیاتی را در مورد یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای صاحبان درب برقی رخ دهد، ارائه می دهیم.

نقص در برد کنترلی دربازکن برقی

هنگامی که دربرقی باز نمی شود یا برعکس به درستی بسته نمی شود، ممکن است در برد فرمان آن مشکلی ایجاد شده باشد. رفع مشکل اساساً مبتنی بر میزان آشنایی تکنسین با کنترل پنل و مشکلات رایج آن است. در چنین مواردی اگر برد موجود قابل تعمیر باشد، با پرداخت هزینه کمی این امر صورت می گیرد اما در مواردی که قابل تعمیر نباشد، لازم است تا برد درب بازکن برقی تعویض شود.

آیا برد الکترونیکی جک برقی قابل تعمیر است؟

تمامی مدل های درب های برقی تجاری و مسکونی در صورت در دسترس بودن قطعات یدکی توسط یک تیم متخصص و مجرب قابل تعمیر یا سرویس می باشند. فرقی نمی‌کند برد جک پارکینگ، سنسور، کنترل از راه دور یا درب بازکن دچار نقص شده یا مشکل الکتریکی وجود داشته باشد، در هر صورت مشکل ایجاد شده قابل بررسی و تعمیر خواهد بود. یک برد در برقی کنترلی آسیب دیده می تواند یک تهدید بزرگ برای ایمنی شما باشد لذا لازم است تا هرچه سریع تر در جهت رفع مشکل اقدام کنید. 

تعمیر و بررسی درب های اتوماتیک

چرا تعمیر تخصصی برد در برقی اهمیت دارد؟

برد درب برقی، به عنوان مرکز فرمان و کنترل در اتوماتیک فعالیت می کند. در نتیجه بیشتر مشکلات در فعال سازی درب خودکار از خرابی برد فرمان در برقی ناشی می شود. این مشکل در بین درب بازکن های برقی قدیمی که حدود 10 سال از نصب آن ها گذشته باشد، بسیار رایج است. در صورتی که درب برقی به درستی باز و بسته نشود یا پاسخ مناسبی به فرمان اپراتور ندهد، برد فرمان در برقی حتماً باید بررسی و در صورت لزوم تعمیر تخصصی شود چرا که به احتمال زیاد منشا خرابی برد در برقی شما می باشد. قیمت تعمیر برد در برقی زیاد نخواهد بود پس آن را به مهندسین الکترونیک بسپارید. رفع مشکل بر اساس آشنایی تکنسین با کنترل پنل و مشکلات رایج آن است.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله تعمیر و نگهداری برد در برقی را نیز مطالعه کنید. 

چه قطعاتی در برد جک پارکینگی قابل تعویض است؟

1.ترانس تغذیه

2.کارت رادیویی

3.رله ها 

4.ولوم های تنظیم

5.کلید های ریز تنظیم

6.دیپ سوییچ ها

7.ترمینال های اتصال

8.ال ای دی های نشانگر

9.فیوز ها 

هزینه تعمیر تخصصی برد جک پارکینگ چه قدر است؟

قیمت تعمیر برد درب برقی بستگی به این دارد که چه قطعه ای شکسته یا سوخته است و بنابراین چه قدر طول می کشد تا مشکل برطرف شود. بسته به آن چه نیاز به تعمیر دارد، باید هزینه هر قطعه تعویضی را نیز در نظر بگیرید. اکثر شرکت های نصب  در برقی یک طرح خدمات ارائه می دهند. بسته به این که آیا می خواهید تعمیر و نگهداری تخصصی سالانه، دوسالانه یا سه ماهه درب های برقی خود را داشته باشید. با این حال، اگر برد در برقی شما آسیب دیده یا آبخورده باشد، نیاز به تعمیر تخصصی دارد. ممکن است نیاز به پرداخت هزینه اضافی داشته باشید تا متخصصان آمده و مشکل را تشخیص داده و برد در اتوماتیک شما را تعمیر کنند. برای خرید درب برقی ما فروشگاه آنلاین سوپرلایف را به شما معرفی می کنیم. 

 

 

 

Print
454 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

تماس با سوپر لایف

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت متین گذر محفوظ است. ۱۴۰۰ ©Copyright